חדשות N12 - הסטארטאפ הישראלי שיגלה כמה הדירה שלכם תהיה שווה בעוד 25 שנה

15 עובדים ברמת גן פיתחו טכנולוגיה שמתיימרת לנבא מחירי נכסים בטווח של עשרות שנים קדימה • החברה טוענת שבבדיקה שעשתה להתפתחות של מחירי עבר, הטכנולוגיה הצליחה להגיע לדיוק של 95% • אז איך זה עובד?

פורסם באתר החדשות N12 ומאקו, 9.2.21

הטכנולוגיה שמאחורי Propdo מבוססת על ניתוח של מידע רב לגבי הנכס ומיקומו: האתר אוסף את כל הנתונים שניתן להשיג על הנכס המדובר, החל ממנהל התכנון, אתרי רשויות מקומיות, govmap, רשות המיסים, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מבא”ת, מערכות GIS, מערכות FTPS, מערכת xplan ועוד.

הטכנולוגיה בוחנת את הנתונים הנדל”ניים, תכנוניים, כלכליים ותחבורתיים שהיא משיגה, ומבצעת למידה על בסיס מיקומו הגיאוגרפי של כל נכס, לפי כללי שיווי משקל מרחביים ועקרונות עמוקים בכלכלת נדל”ן ובתכנון אורבני.

המערכת לומדת אילו אירועים משפיעים על שווי הנכסים, אירועים המכונים על ידי החברה Impact Events, ובאמצעות כלי Data Science ניתן משקל לכל אירוע כזה בהתחשב בסט הרחב של הנסיבות שבתוכו הוא מתרחש. למשל, השפעה של תחנת מטרו חדשה בעיר מרושתת תחבורתית לא תהיה מחושבת באופן זהה להשפעתה בעיר שאינה מלאה בתחבורה באותה מידה.

הניתוחים שמבוצעים ב-Propdo לא נותרים מאחורי הקלעים: המשתמשים יכולים לבחון את השפעתם של פרויקטי התחדשות עירונית, שיפוץ ותמ”א 38 על הנכס שלהם, שכוללים התייחסות לעיתוי ביצוע הפרויקט, השלב התכנוני שבו הוא נמצא, נתוני הנכס שיתקבל לאחר הפרויקט וכיוצא באלה. הנתונים שמזין המשתמש משתקללים למודל התפתחות מחיר הנכס בהתאם.

פלג דודוביץ, מנכ”ל ושותף מייסד Propdo

כדי לבדוק את הכלי שאותו הם פיתחו, ב-Propdo ביצעו בדיקה של התפתחות מחירי העבר. לטענתם, התחזיות שלהם תואמות את התפתחות המחירים. עד כמה תואמות? החברה טוענת שהיא מגיעה לרמת דיוק של 95%.

עם זאת, החברה לא מספקת התחייבות למחירים שהיא חוזה. לטענתם הם אומנם חוזים שלל אירועים נדל”ניים, תכנוניים, תחבורתיים, היבטי בנייה, מסחריים, מגורים, דמוגרפיים, היבטים מאקרו-כלכליים ועוד, אך לא יכולים להתיימר לנבא מאורעות אקסוגניים כדוגמת משברים גאו-פוליטיים, מלחמות, טרור, פגעי טבע או מגפות.

קבל תחזית לדירה שמעניינת אותך
תחזית מבוססת בינה מלאכותית
*השירות כרוך בתשלום

כך זה נראה:

קבל תחזית לדירה שמעניינת אותך
תחזית מבוססת בינה מלאכותית
*השירות כרוך בתשלום
דילוג לתוכן